Size bir telefon kadar yakınız
0-312 429 0339
Dil Seçin
trende

Hamburger Gerdirme

Hamburger Gerdirme

Ağır ve tonajlı kargoların sabitlenmesi için kullanılan yük sabitleme malzemeleri arasında en çok kullanılan ürünlerden olan çelik halatların gerdirilmesi ve hareketin minimize edilmesi için kullanılan hamburger gerdirmeler ( hamburger turnbuckles ) baş ve son taraflarının hamburgeri andırmasından dolayı bu ismi almıştır. Firmamız üretim tesisleri dahilinde 24 mm ve 27 mm olmak üzere iki farklı şekilde üretilen hambuger gerdirmeler yüksek dayanım gücü ve 8 mm ila 22 mm arası tüm çelik özlü ve kendir özlü çelik halatlar ile uyum sağlamakta ve direnç sağlamaktadır. İmalat çeliğinden özel olarak imal ettiğimiz bu malzememiz ayrıca marinalarda da kullanılmakta ve tüm Dünya’ya ihraç edilmektedir.

Ürün Özellikleri

  • %100 yerli üretim.
  • TSE laboratuvarlarında test edilmiş ürün.
  • Sertifikaları sürekli yenilenen ürün.
  • 24 mm ve 27 mm olarak iki farklı kullanım çeşitliliği.
  • Yüksek dayanım sağlayan ve paslanmayan kaynak ile üretim.
  • İthal edilen ürünlere göre maliyet avantajı sağlayan ürün.
  • Çevre dostu ve geri dönüşüme uygun ürün.

Ürün Görselleri

Çelik halatların gerdirilmesi için hamburger gerdirme kullanımı tek başına yeterli olmayacaktır. Hamburger gerdirme içerisinden geçirilen çelik halatların uçlarının baskı yöntemi ile tutturulması için klemens diğer adı ile kerye kullanılması gerekmektedir. Ayrıca, çoğu zaman tur atlamalarının yaşanması nedeni ile kilitlerin ( shackles) kullanılması da gerekmektedir. Kilitler düz tip olabileceği gibi omega tip kilitlerin de kullanılması muhtemeldir, kullanılacak tüm yük sabitleme malzemeleri taşınacak emtianın tonajı, taşıyıcının kapasitesi ve diğer etmenler ile beraber hesaplanarak kullanılmalıdır. Aksi halde kopmaların ve kırılmaların önüne geçmek mümkün değildir.

Merak Edilenler
Hamburger gerdirmeleri nasıl üretilmektedir ?
Tüm hamburger gerdirmelerimiz kendi fabrikamızda özel ve standartı bulunan çeliklerin ve çelikten imal edilen ürünlerin işlenmesi sonucu üretilmekte ve kullanıcıya sunulmaktadır.
Hamburger gerdirmeler de galvaniz bulunmakta mıdır?
Hayır, hamburger gerdirmeler galvanizli olmayıp çelik ve mil renginde özgün olarak üretimi tamamlanmaktadır. Lakin, isteğe bağlı olarak galvanize tabii tutulabilirler. Satış fiyatlarına doğrudan etki eden bu opsiyon için firmamızdan daha fazla bilgi alabilirsiniz.
Ürünlerinizi nerede test ettirmektesiniz ?
Tüm ana lotlardan çıkan ürünler TSE laboratuvarlarında test edilmek ile beraber ara lotlarımızda ise KOSGEB laboratuvarlarını kullanmaktayız. Yakın zaman da üniversiteler ile de çalışma başlatarak, testlerimizi akademik merkezlerde de test ettireceğiz.

24 mm ve 27 mm hamburger gerdirmelerimiz tek kullanımlık olmayıp,  birden çok defa kullanılabilirler. Lakin, üzerinde elektro kaplama yahut daldırma kaplama bulunmadığı için korozyona çabuk yakalanacağından nem ve güneşten muhafaza ederek uzun süre kullanabilirsiniz. Ayrıca, isteğe bağlı olarak bu ürünümüze elektro ve daldırma galvaniz de yapabilmek ve ürünlere gerek mukavemet gerek ise de görsellik kazandırabilmekteyiz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise birden çok defa kullanılacak hamburger gerdirmelerimiz üzerinde herhangi bir deformasyon, çatlak yahut kaynaklarında açılmalar görülür ise kullanılmadan geri dönüşüme kazandırılmalıdır. Aksi halde oluşabilecek zararlar da sigorta firmanız deforme olmuş bir ürünü kullanmanızdan dolayı tarafınızı müteselsilen sorumlu tutabilir.