Size bir telefon kadar yakınız
0-312 429 0339
Dil Seçin
trende

Hava Yastıkları

Hava Yastıkları

Hava Yastıkları (Dunnage Airbag) birçok ölçü ve özellikte üretilebilen ve kullanımı en basit olan yük sabitleme malzemesidir. Level 0 ile Level 5 arasında polipropilen  malzemeden üretilen hava yastıklarının kullanım amacı deniz (konteyner ve gemi), demir yolu (vagon) veya kara taşımacılığında (treyler, kamyon, kamyonet veya minivan) yüklerinizin kaymasını, birbirine çarpmasını veya devrilerek hasar görmesini engellemek, varış noktasına yüklendiği şekilde ulaşmasını sağlamakta ve böylelikle müşteri memnuniyetinizi arttırmaktır.
ANKALASH Hava Yastıkları, satın alma maliyetleri yüksek ve uygulama sırasında daha fazla işçilik gerektiren geleneksel yük sabitleme tekniklerine (tahta takoz, tahta palet, oluklu mukavva vb.) kıyasla çok daha pratik, yükü emniyete alma yönünden de çok daha etkin ve ekonomiktir.

Ürün Özellikleri

  • Fiyat avantajı sağlar.
  • Uygulanması kolay ve hızlıdır, zaman maliyetini minimize eder.
  • Dış torbası delinmeye ve neme karşı dayanıklı polipropilen ( PP ) kumaştan üretilmiştir.
  • İç torbası ( membran ) hava geçirmez polietilen ( PE ) malzemeden üretilmiştir ve dışı laminelidir.
  • Dış torbasına ve İç torbasına zarar vermeden havası boşaltıldıktan sonra tekrar kullanılabilir.
  • Her türlü nakliyeye uygun ürün kategorileri mevcuttur.
  • İhtiyaca uygun boşlukları dolduracak ölçülerde ve teknik özelliklerde üretilir.
  • Hafif ve 100% geri dönüştürülebilir malzemelerden üretildiğinden çevre dostudur.

Ürün Görselleri

Hava yastıkları isminden de anlaşılacağı üzere yastığın üstünde bulunan valf (vana) ile özel olaran üretilen tabancası vasıtasıyla havanın yastık içerisine nüks ettirilmesi sonucu şişen sabitlenen en kolay yük sabitleme malzemesidir. Ülkemizde genel kabul gören kurallar dışında hava yastıkları taşıyıcı ile emtia arasına şişirilmektedir. Ancak; hava yastıkları mümkün mertebe emtiaların arasında şişmesi gereken ve belirli bir basınca direnç gösteren mamüldür.

Merak Edilenler
Level 0 Hava Yastığı Kullanım Alanları Nedir ?
LEVEL 0  Hava Yastıkları hafif karayolu yüklemeleri için tasarlanmıştır(Max 800 kg). Üretimde kullanılan sertifikalı PE film özel formülü sayesinde hava geçirgenliğini sıfıra indirerek yüklerinizin zarar görmesini önler.
Level 1 Hava Yastığı Kullanım Alanları Nedir ?
LEVEL 1  Hava Yastıkları karayolu ve konteyner yüklemeleri için tasarlanmıştır ve boşluk doldurmada kullanılmaktadır (Max 1250 kg). Üretimde kullanılan sertifikalı PE film özel formülü sayesinde hava geçirgenliğini sıfıra indirerek yüklerinizin zarar görmesini önler.
Level 2 Hava Yastığı Kullanım Alanları Nedir ?
LEVEL 2  Hava Yastıkları ağırlıklı olarak konteyner taşımalarında uygun olmaktadır. Limanlarda konteynerlerin gemiye yüklenmesi esnasında oluşan sarsıntı ve basınçtan ürünleri korur, ayrıca açık denizlerde geminin yatmalarında ve sallanması esnasında yük üzerinde oluşan basıncı dengeler.
Level 3 Hava Yastığı Kullanım Alanları Nedir ?
LEVEL 3  Hava Yastıkları ağırlıklı olarak konteyner taşımalarında uygun olmaktadır. Limanlarda konteynerlerin gemiye yüklenmesi esnasında oluşan sarsıntı ve basınçtan ürünleri korur, ayrıca açık denizlerde geminin yatmalarında ve sallanması esnasında yük üzerinde oluşan basıncı dengeler.
Level 4 Hava Yastığı Kullanım Alanları Nedir ?
LEVEL 4 hava yastıkları ağır uygulamalar için tasarlanmıştır. Bu tip yastıklar özellikle ağır raylı yükleri için ve açık gemi ambar yüklemeleri (İnşaat malzemeleri, Beton, Kereste, Demir ve Ağır kağıt rulolar) için tasarlanmıştır .

Ayrıca, hava yastıkları 60×90 ila 120×240 ölçüleri aralığında üretilebilmekte ve taşıyıcı da kalan boşluklara göre kullanılabilmektedir. Daha fazla soru ve sorularınız için bizler ile iletişime geçebilir ve ürettiğimiz tüm malzemelerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.