Size bir telefon kadar yakınız
0-312 429 0339
Dil Seçin
trende

Lashing Tokaları

Lashing Tokaları

Geleneksel yük sabitleme malzemelerine ( spanzet ve çelik halat ) alternatif olarak üretilen ve 2012 yılından bu yana da ülkemizde kullanımı her geçen gün artan ve sistem olarak da kullanılabilen ( kanca kullanımına gerek kalmadan çift kat kayış kullanımı ) yeni ve modern yük sabitleme malzemesidir. 30 mm ve 50 mm tüm yük sabitleme kayışları ile bire bir uyumlu olan lashing tokaları, yüksek maliyetli eski yük sabitleme sistemlerine göre işletmenizin zaman ve kâr maliyetini artırmak için elverişlidir. Denizyolu ile sevk edilen hemen hemen tüm malzemenin konteyner içerisinde sabitlenmesi yada paketlenmesi için kullanılabilme kolaylığı vardır ve tüm lashing halatları ile uyumludur.

Ürün Özellikleri

  • %100 yerli üretim.
  • TSE laboratuvarlarında test edilmiş ürün.
  • Kullanıcı dostu ve malzemelerinize zarar vermeyen ürün.
  • Sertifikaları sürekli yenilenen ürün.
  • 30 mm ila 60 mm arasında kullanım çeşitliliği.
  • Kaynaklı yahut dövme çelik alternatifli üretim.
  • Çevre dostu ve geri dönüşüme uygun ürün.
  • Maliyet ve zaman avantajı sağlayan ürün.

Ürün Görselleri

Normal, opentop ve flatrack konteynerler için yapılan yük sabitlemelerinde kullanılan lashing tokalarımız ayrıca treyler, kamyon ve kamyonetler içinde kullanılabileceği gibi denizaşırı paketleme ( seaworthy ) ve standart paketlemelerde de kullanılabilmektedir. Özellikle, tel toka ve fosfatlı tel tokalar ile kıyaslandığında daha çok kopma direnci göstereceğinden paketlenen malzemelerin teslimat noktasına kadar sabitlemelerinin stabil kalmasını sağlamaktadır.

Merak Edilenler
Lashing tokaları nasıl üretilmektedir ?
Tüm lashing tokalarımız kendi fabrikamızda özel ve standartı bulunan millerin işlenmesi sonucu üretilmekte ve kullanıcıya sunulmaktadır.
Galvaniz olmadan lashing tokası kullanılabilir mi ?
Galvaniz tamamı ile ürüne görsellik ve albenilik kazandırmak için kullanılmaktadır. Lakin unutulmaması gerekir ki galvaniz paslanmayı geciktirdiğinden ürünün birden çok kullanımı içinde olmazsa olmazlar arasındadır.
Ürünlerinizi nerede test ettirmektesiniz ?
Tüm ana lotlardan çıkan ürünler TSE laboratuvarlarında test edilmek ile beraber ara lotlarımızda ise KOSGEB laboratuvarlarını kullanmaktayız. Yakın zaman da üniversiteler ile de çalışma başlatarak, testlerimizi akademik merkezlerde de test ettireceğiz.

Lashing tokalarımız tek kullanımlık olmayıp, üzerlerinde elektro galvaniz kaplaması bulunmaktadır ve bu sayede birden çok defa kullanılabilirler. Ayrıca, isteğe bağlı olarak daldırma galvaniz de yapabilmekte ve ürünlere gerek mukavemet gerek ise de görsellik kazandırabilmekteyiz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise birden çok defa kullanılacak lashing tokalarının üzerinde herhangi bir deformasyon, çatlak yahut kaynaklarında açılmalar görülür ise kullanılmadan geri dönüşüme kazandırılmalıdır. Aksi halde oluşabilecek zararlar da sigorta firmanız deforme olmuş bir ürünü kullanmanızdan dolayı tarafınızı müteselsilen sorumlu tutabilir.