Size bir telefon kadar yakınız
0-312 429 0339
Dil Seçin
trende

Flatrack Lashing

Flatrack Lashing

Özel ekipman olarak adlandırılan flatrack konteynerler üzerine genellikle standart ekipman ( box konteyner, opentop konteyner ve hardtop konteyner ) içerisine sığmayan yada taşmalı olan kargolar yüklenmektedir. Taşmalı kargo diğer bir ifade ile Out of Gauge kargo flatrack konteynerler üzerine yüklenirken yük merkezi dikkate alınmalı ve liman vinçlerinin konteyneri kaldırdığındaki salınım göz ardı edilmemelidir. Bu konteynerlere yüklenecek tüm kargoların lashing işlemleri mesleki yeterliliğe sahip uzman kişilerce veya firmalarca tamamlanarak sertifikalandırılması gerekmektedir. Lashing sertifikası olmayan flatrack konteynerler taşıyıcı hat tarafından kabul edilmeyerek yükleme planından çıkartılmaktadır.

Ayrıca, bilindiği üzere 2015 yılı itibari ile Hapag Lloyd ve UASC isimli hatlar ile yapılacak bookingler de bu hatlara ait konteynerlere yüklenecek kargolardan arta kalan konteyner üzerindeki boşluklar takozlar ile doldurulmalı yani frame oluşturulmalıdır aksi halde ilgili hatlar için gözetim hizmeti veren firmadan onay alınamayacağı ve konteynerin gemiye yüklenmeyerek gemiden düşürüleceği ( manifesto dışı edilmesi ) bilinmelidir.

Firmamız ülkemizin her noktasında flatrack konteyner lashing işlemleri için mesleki yeterliliğe sahip saha çalışanları ve son teknoloji ile donatılmış mobil araçları ile hizmetin her alanında yanınızdadır.

Flatrack Lashing Operasyonu Nasıl Olmalıdır

  • Yükün ağırlığı dikkate alınarak güvenliği lashing sağlanmalıdır.
  • Yük ağırlık merkezi dikkate alınarak taşmalar ayarlanmalıdır.
  • Sürtünme kat sayıları göz ardı edilmeden gerekli tedbirler alınmalıdır.
  • Flatrack konteynere yüklenen kargo için branda gerekiyor ise branda da sağlam bir şekilde bağlanmalıdır.

Hizmet Görsellerimiz

Flatrack branda gerekliliği taşmalı olsun yada olmasın ürünü hava şartlarından korumak için gerekiyor ise muhakkak kullanılmalıdır. Ayrıca, yukarıda da bahsettiğimiz üzere yükleme, lashing ve brandalama işlemleri sırasınca fotoğraflandırma yapılarak lashing sertifikası oluşturulmalıdır. Lashing sertifikası almanız oluşabilecek herhangi bir hasar durumunda hem sigorta hasar işlemlerinde gerekli olacaktır hemde gemi sahibi yahut acentasının talep etmesi durumunda onlar ile de paylaşmanızı sağlayacaktır.

Merak Edilenler
Ankara'da hizmet vermekte misiniz ?
Firmamız 2019 yılından bu yana Ankara merkezli olmanın verdiği avantaj ile Ostim, İvedik, Kazan, Sincan ve Temelli gibi noktalar da Flatrack Lashing ve Brandalama hizmeti sağlamaktadır.
Branda veya Lashing işlemi tedarikini ve montaj hizmetini nasıl satın alabiliriz ?
Yüklemenizden evvel info@ankalash.com e-mail adresimiz üzerinden bizler ile iletişim kurabilir ve fiyat talebi iletebilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede cevaplamak sureti ile hizmetlerimiz hakkında geniş bilgileri de sizler ile paylaşacaktır.
Hangi shipping line firmalar için hizmet vermektesiniz ?
Lütfen çift tırnak gibi özel karakterler kullanmayınız.

Daha fazla bilgi taleplerinizin olması durumunda mevcut e-mail adreslerimiz üzerinden bizler ile iletişim kurabilir ve hizmet kalitemiz ile huzur içerisinde yüklemeler yapabilirsiniz.